تحصیل در فرانسه

سیستم آموزش رایگان دانشگاههای فرانسه ما را بر آن داشت که دانشجویان  و فارغ التحصیلان ایرانی را به استفاده از امکانات این کشور ترغیب نماییم.
دانشگاههای فرانسه شامل Uiversité ها که در ازای تحصیل هزینه ای در پی نخواهنfunny topicsد داشت و école ها که اکثرا خصوصی بوده و دارای هزینه هستند ،می باشند.
هر دانشجو می تواند با همان هزینه ای که در ایران می تواند فقط تحصیل کند، در فرانسه می تواند تحصیل و زندگی نماید. دروس  دانشگاهی به زبان فرانسه تدریس می شوند و دانشجو هزینه ای بابت تحصیل پرداخت نخواهد کرد. هزینه های زندگی در شessay on freedom for studentsهرستانهای فرانسه پایین تر از زندگی در پاریس می باشد، به علاوه کمک هزینه ها و تخفیف های دانشجویی در سراسر فرانسه و حتی در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا، از تسهیلات یک زندگی دانشجویی در فرانسه می باشد.
ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا برای فارغ التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد ممکن می باشد. هر دانشجو می تواند در رشته ای که فارغ التحصیل شده و یا رشته های مرتبط به آن ادامه تحصیل دهد. برای مثال دانشجوو یا فارغ التحصیل در رشته مدیریت می تواند در رشته حسابداری ادامه تحصیل دهد. دانشجویان مشغول به تحصیل در ترم آخر از نظر دانشگاههای فرانسه در اولویت می باشند. شروع اولین اقدام برای اخذ پذیرش ماه فوریه (بهمن ماه) بوده و جواب نهایی در ماه ژوییه (تیر-مرداد) از طرف دانشگاه صادر خواهد شد. با احتساب اقدام برای ویزای دانشجویی که حداکثر ۷۰روز به طول می انجامد، دانشگاههای فرانسه در ماه سپتامبر هر سال پذیرای دانشجویان خواهند بود.